Sille Ilves

Muusik ja pärimustantsude õpetaja Sille Ilves

Sille Ilves on oma mitmekülgsed muusiku kogemused ammutanud eelkõige 13 aastat Suurbritannias, Lõuna-Walesis elatud ajal, kus ta musitseeris koos sealsete pärimusmuusika tippude-, kui ka ekperimentaal- ja jazzmuusikutega (mõned nimed ka mainimiseks: Julie Murphy, Ceri Rhys Matthews, Taran, Burum, Corelw jpt.). Multiinstrumentalistina valdab ta viiulimängu, hiiukannelt, väikekannelt, rataslüürat ning laulab eesti, inglise ja walesi keeles.

Muusikuna tunneb Sille ennast kodus eesti, skandinaavia, keldi, ja old-time americana muusikastiilides, ta on õppinud rahvamuusikat ka Viljandi Kultuuriakadeemias. Alates 2001 aastast on konstantne muusikapartner kitarrist Martin Leamon, ühiseks nimetajaks on Walesi/Eesti pärimus- ja omamuusikale põhinev duo SILD.

www.soundcloud.com/sildmusic

Sille on osav tantsuõpetaja ning tantsuks mängija. Põhirõhk tema tantsude repertuaaris on Briti saarestiku pärimustantsudel, mis on omandatud pärimuslikul teel just nimelt sellel maal elatud aastatel.

Sille Ilves on Eestis ainuke rataslüüra mängija. Ta kasutab seda keskaegset Euroopa pilli nii pärimustantsuks mängimiseks kui ka oma kontsertprogrammis.

2013. aastal lindistas ta oma debüüt sooloplaadi rataslüüraga ning 2014 valmis plaat lugudest ja lauludest 7-keelsel kandlel, mõlemad CD plaadid on kogunud hulgaliselt positiivset kriitikat.

Alates 2015. aasta sügisest elab Sille Setumaal, Nedsaja külas, Tammiku talus ning õpetab pillimängu kõigile, kellel on tõsine tahtmine pillimängurõõmust osa saada.

www.silleilves.bandcamp.com