Nedsaja Metsamaja

Setomaal, parimate seene- ja marjametsade keskel, asub väike majake. Siin ei ole justkui mingeid mugavusi – puudub elekter ja internetilevi, vesi tuleb vinnata kaevust, maja tuleb kütta soojaks puudega ning kemps on hoovi peal. Samas on siin kõik mugavused, mida tõeliseks puhkamiseks ja rahuks vajad – vaikus, omaetteolek, ilus loodus, soe kaminapaiste ja tähistaevaööd. Ja mis kõige tähtsam – argielu tööd ja mured siia ei levi! Jalutuskäigu kaugusel asub miljööväärtuslik külake, koos mõnusa ujumiskohaga. Sealt edasi viib tee Mustoja maastikukaitseala männimetsa ja matkaradadele, kus suured teed ja inimasustus jäävad seljataha.

Majake sobib puhkamiseks paarile, perele või väiksemale seltskonnale. Pehme küljealuse leiab 5-6 inimest. Olemas on köögitarbed, tekid ja padjad ning perenaisega kokkuleppel ka voodilinad. Pesta saab puupliidil soojendatud kaevuveega või külatiigis ujudes.

Metsamaja asub omaette, kuid läheduses käib vilgas külaelu. Nedsaja küla on tuntud selle poolest, et siin metsade vahel elab palju rõõmsaid ja ettevõtlikke noori peresid. Nii võid külateel kokku juhtuda külalaste kamba, sõbralike külakoerte, pillimeeste, kitsekasvatajate, kaevumeistri või hoopis arendusnõustajaga. Jalutuskäigu kaugusel asub Nedsaja külaplats ja lastemänguväljak, kus külarahvas suurematel kalendripühadel koos rõõmupidu peab.

Kontakt:

Meel Valk
meel.valk@gmail.com
tel 53463610

Toomas Valk
valgutoomas@gmail.com
53008799

Facebooki leht: https://www.facebook.com/Nedsajametsamaja
Airbnb leht: https://www.airbnb.com/rooms/35888575?s=67&shared_item_type=1&virality_entry_point=1&sharer_id=186895605

Teenused:

Metsamaja rent – 50 eurot/ööpäev, rohkem kui 4 inimese puhul iga järgmise inimese pealt 10 eurot ööpäevas lisaks. Pikema puhkuse korral on hind soodsam.

Matk koos matkajuhiga – 50 eur/h

Nedsaja metsade alla on peitunud põnev ajalugu. Veel sadakond aastat tagasi paiknes siin Eesti kaitseväe polügon ja õppelaagrid. Kõige põnevama ajalooga ja erilisema loodusega paigad näitab teile kätte kohalik loodusgiid ja ajaloouurija Toomas Valk, kes teab rääkida paiga militaarsest ajaloost ning samuti mälestusi Nedsaja küla ja Setomaa inimestest ja eluolust.

Pillimees – 50 eur/h

Kutsu enda lõkkeõhtule kohalik pillimees. Toomas Valk on 6-kordne Seto kuningriigi parim pillimees ja on olnud 8-aastat Nedsaja külavanem. Ta mõistab pajatada küla ajaloost ja kohalikest kommetest ning mängida seto pillilugusid ning lõkkeõhtule sobivaid laule.

Pildigalerii